Jdi na obsah Jdi na menu
 


Irish Staff & Old Time Staff

Allen´s Great Geromino

Obrazek

Vzešel z křížení Black Tyger a Corks Rose. Z tohoto vrhu bylo vyprodukováno opravdu hodně dobrých psů, kteří obstáli ve všech zkouškách a prokázali své kvality i jako Badger dogs (psi na lov jezevců).

Křížením Geromina a Evergreen´s Tinny Peggy vzešla mimo jiných také Flyn´s Old Peggy, která dala skvělou fenku Allen´s Peggy. Ta byla nakryta s Walsh´s Whitey a dala Alle´s Major a Molly. Ve vrhu těchto dvou psů byli tři štěňata. Nejlepší znich byl Ch. Psycho. 

Ricky B´s Ch.Psycho (4xW 1xL)

(později znám jako Ch.Hagler)

Obrazek

 Jeden z nejznámějších psů. Když byla jeho soutěžní kariera u konce, byl používán jako krycí pes, který kryl pouze nejlepší feny v té době. Psycho byl nositelem výborné krevní linie a dával extrémně statečné psy. Všichni psi v jeho rodokmenu měli Game, ale prošli i zkouškami v lovu jezevců.

Tery T´s Ch.Marvin (4xW, 1xL)

Syn Ch.Psycho prohrál s Ch.Rocky za 1h 48min. Marvin se prokázal jako velmi statečný pes! Po této prohře byl používán na plemenitbu.

Rocky se po této výhře stal Gr.Ch.

Dock´s Gr.Ch. Duke

Obrazek

Gr.Ch. Duke pochází z inbreed matky se synem. Ve vrhu byli čtyři štěňata, dvě feny, které byly prodány na sever a dva psi Duke a Duchess. Ty si ponechal Dock.

Duke patřil mezi nejlepší staffordy v Irsku. Byl to zničující malý pes,který vážil pouze 32lb. Stal se prvním Gr.Ch. v Irsku, ale také prvním Gr.Ch. mimo Ameriku. Duke zahynul při bitce v kennelu, ale během života stačil splodit pár potomků.

Ch. Stormer

Obrazek

Stormer byl vyšlechtěn v outcrossu s liniemi EBT. Patřil mezi mejlepší vítězící psy té doby. Byl narozen a působil v Irsku, pak byl odvezen do Anglie, kde byl používán jako krycí pes pro feny, které prošly přísnou selekcí.

Ch. Josh (3xW, 2xL)

Obrazek

Jeden z prohraných zápasů byl s Ch.Stormerem. Josh byl stažen po úspěšné skreči v 1h 27min.